Apel rosyjskich działaczy praw człowieka

Ignacy Reiss, Lew Trocki, Stepan Bandera, Zelimkhan Yandarbiyev, Alexander Litvinenko (rosyjscy uchodźcy polityczni zabici przez KGB na Zachodzie). Różne postaci, różne poglądy polityczne i życiorysy. Mimo to mają coś wspólnego – byli wielkimi wrogami Kremla. Zostali zabici przez KGB, choć mieszkali poza granicami Rosji. Kwas cyjanowodorowy, polon, materiały wybuchowe…

Wielu ludzi na świecie widzi powody, aby do tej tragicznej listy dodać również zmarłego Prezydenta Polski Lecha Kaczyńskiego oraz pozostałych polityków i dowódców, którzy ponieśli śmierć w katastrofie pod Smoleńskiem.Główne argumenty przeciwników wersji zakładającej zamach na polski samolot są ograniczone do stwierdzeń, że czyn ten byłby„zbyt potworny” i „niebezpieczny dla Kremla”.

Rozwiązanie struktur KGB było tak naprawdę tylko iluzją

Jednak serię zamachów bombowych na apartamenty w Moskwie, Volgodonsku oraz Ryazanie (wrzesień 1999r.) rosyjscy agenci nadal nie uważają za wielką zbrodnię. Innym przykładem jest wysadzenie samochodu, w którym znajdował się były prezydent Czeczeńskiej Republiki Iczkerii Zelimkhan Yandarbiyev podczas wizyty w Katarze. Za ten czyn rosyjskie służby również nie poniosły żadnych konsekwencji.

„Reset” w stosunkach z Kremlem, prowadzony przez KGB zmienił się w reset Katynia dla Polski. I niestety musimy przyznać, że jest on bardzo logicznym posunięciem. Dlatego wzywamy społeczność międzynarodową do dokładnego zbadania okoliczności katastrofy w Smoleńsku i nieodrzucanie w żadnym wypadku wersji mówiącej, że organizatorzy Katynia II są następcami tych, którzy przeprowadzili Katyń I. Smoleńska „mgła”, która ukrywa okoliczności katastrofy jest dużo gęstsza i grubsza niż słynne mgły w Londynie…

Nadieżda Nizovkina, dziennikarz (Ułan Ude)
Tatiana Stetsura, adwokat (Ułan Ude)
Alexander Maysuryan, dziennikarz (Moskwa)
Michaił Gierasimow (St. Petersburg)
Andrey Derevyankin, były więzień polityczny
Pavel Lyuzakov, aformer więzień polityczny, redaktor naczelny gazety
„Free Speech” (Moskwa)
Lyubov Raskina, członek Unii Demokratycznej i Pracy Unia Ludowa (Izrael)
Dmitry Vorobyevsky, redaktor naczelny gazety „Kramola” (Woroneż).

Reklamy

12 Responses to Apel rosyjskich działaczy praw człowieka

 1. PAtriota says:

  Muszę przyznać, że przed katastrofą miałem zagłosować na Komorowskiego ale obecnie najbardziej interesuje mnie wyjaśnienie przyczyn tej katastrofy. Z kroków jakie czyni ten rząd widzę, że z Prezydentem z PO, nie ma na to szans.
  Myślę, że każdy komu zależy na wyjaśnieniu tego wypadku powinien zagłosować na kandydata PIS. Tylko tej partii będzie na tym zależeć.

  • marcin says:

   piszesz, jakby kwestia rozwiazania tej zagadki byla najwazniejsza dla polskiego rzadu… owszem jest wazna ale nie w takim stopniu aby pograzac gospodarke kraju w socialu i destruktywizimie, jaki może zgotować PiS, zresztą PO tez nic lepsze.. moze by tak zaglosowac na prawice.. Tak bedzie dobrze i dla gospodarki i dla rozwiazania tej kwesti.
   pozdrawiam

  • marko says:

   Uwierz mi nie chcesz znać prawdy ja też, a jeśli wygrałby Jarosław Kaczyński to wojna mórowana z Rosją. Nic nie dzieje się na świecie bez udziału i przyzwolenia Rosji i USA.

  • student_gda says:

   Dokładnie, też będę głosować na J.Kaczyńskiego, mimo iż go NIE lubię (ani polityki jaką prowadzą, ani elektoratu). Jeśli są nawet minimalne szanse na to, że był jakiś spisek czy celowa współpraca ‚przekupionych’ ludzi z Polski (czy udział obcych wywiadów) – to chyba ostatnią osobą której mogłoby zależeć na katastrofie samolotu jest osoba której brat zginął na pokładzie.

 2. realista says:

  PAtriota, nie wiem ale z twoja argumentacja to musialbys jeszcze kilka lat poczekac aby uzyskac czynne prawowyborcze 😉

 3. crs says:

  Popieram kandydaturę Janusza Korwina Mikke i polecam wszystkim głosować na niego. Jak on sam powiedział: „Głos na J.K. Mikke będzie głosem przeciwko temu co się dzieje w Polsce.”

 4. Kulin says:

  Zgadzam się wybieżmy kogoś kogo się nie spodziewają J.K.MIkke!!!!!!

 5. hmm says:

  Początkowo myślałem, że był to „zwyczajny” wypadek lotniczy. Ale im dalej i więcej czytam strzępków informacji tym jakoś to wszystko się kupy nie trzyma.
  Dręczą mnie takie pytania:
  1. ile czasu potrzeba, aby zrobić hermetyczną trumnę? Do smoleńska wieczorem po wypadku przywieziono prawie 100 trumien hermetycznych…
  2. widzieliśmy samoloty, które przywożą trumny, więc widzieliśmy ile zajmują miejsca… składowanie ich więc na zaś byłoby bardzo kosztowne.
  3. można po zrobieniu trumnę magazynować, ale ilu ludzi jest zainteresowanych akurat trumnami hermetycznymi (ciało nie ulega rozkładowi tak szybko jak w tradycyjnej)? Zapewne zakłady pogrzebowe mają zapasy trumien, ale hermetycznych mają pewnie góra kilka sztuk, bo nie jest to towar chodliwy.
  Może za bardzo to analizuję, ale coraz więcej pytań bez odpowiedzi… o samym lądowaniu nie wspominając.

 6. NeoBux says:

  Pewnie część prawdy wyjdzie na jaw dopiero za 70 lat…

 7. radek says:

  moim zdaniem na prezydenta tylko Kaczyński (tez go nie lubię ale teraz liczy się Polska a nie moje upodobania) inni są zdrajcami każdy kto nie starał by się wyjaśnić tego zamachu w pośredni sposób przyczynia się do katastrofy -ma w tym jakiś interes albo boi się a na co nam strachliwy prezydent???? żebyśmy za 2 lata mieli jak na Ukrainie ?? flota czarnomorska żeby stacjonowała w Gdyni Szczecinie Gdańsku ?? no chyba ze komuś znudziły sie nasze narodowe symbole i preferuje rosyjskie to niech głosuje na tuska , na świecie dzieje się źle a jak było źle Bóg zsyłał katastrofy- teraz wojnę? i niech lepiej jest wojna przynajmniej słowo adekwatne do sytuacji a nie będą bezkarnie zabijać Wielkich Polaków Patriotów i nazywać swoje czyny „wypadkami”

 8. radek says:

  kurna dziś mówią nam jak 20 tyś lat temu zginął ten czy tamten dinozaur a tu nikt nie wie czemu i jak, na oczach całego świata zginął Polski prezydent ??? czemu Polskie media milczą ?? zachowują się jak hieny ! rozdmuchują gdzie kogo pochować , czy zasługiwał itp itd -zero szacunku dla zmarłych a o zamachu już nic nie piszą już zapomnieli czy może…………….?? ktoś nami manipuluje możliwe żeby Putin trzymał łapę na Pl mediach czy może ktoś trzyma łapę na mediach dla niego za 13 srebrników warto????

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: