Jak wygrać Euro 2012?

Za 2 lata oczekiwane przez wszystkich Euro 2012 . Z racji bycia gospodarzem, wypada spisać się jak najlepiej nie tylko pod względem organizatorskim, ale również sportowym. Czasu, na nauczenie naszych piłkarzy jak się wykonuje poprawnie wyrzut z autu czy celne kopnięcie piłki do partnera, niestety nie mamy. Winnych należy szukać po mistrzostwach. Natomiast teraz musimy zająć się czymś zupełnie innym,  jak najszybciej trzeba znaleźć złoty środek na nasze futbolowe niepowodzenia. Co mam na myśli?

Niedługo popularne 4-4-2 przejdzie do lamusa (fot. Studsup)

Należy w trybie natychmiastowym  zaaplikować naszym „piłkarzom” zupełnie niekonwencjonalną taktykę piłkarską. Mowa o ustawieniu „1-9-1” opracowanym w 1987r. przez Henri Clouvie’ta, popularnego niegdyś szwajcarskiego socjalistę utopijnego. Odkrycie zostało jednak szybko zapomniane, a sam autor popadł w alkoholizm i długi. Dopiero dzisiaj, po 20 latach, ta dość niekonwencjonalna piłkarska taktyka przeżywa istny renesans na boiskach przeróżnych amatorskich lig – od Kuby do Korei Północnej.

Aby w pełni zrozumieć istotę ustawienia należy obejrzeć krótki film instruktażowy nakręcony telefonem komórkowym przez Andrieja Mendiereja pochodzącego z Rosji:

Na załączonym obrazku widzimy niedopracowaną, będąca w fazie testów, wersje taktyki. Aby w pełni wykorzystać jej potencjał, piłkarze muszą stworzyć jedność – dosłownie i w przenośni. Nie ma czasu na słabsze ogniwa. Należy położyć szczególny nacisk na przygotowanie fizyczne naszych zawodników. Zalecane jest zwiększenie ich masy mięśniowej i tłuszczowej w celu „uszczelnienia” kręgu.

Na filmie instruktażowym widzimy, a właściwie słyszymy, pozytywną reakcję zgromadzonej publiczności. Jest to prawdopodobnie ich pierwsze spotkanie z tego typu rzeczą, stąd ich zdziwienie przeradzające się w śmiech i brawa. Jak na razie nie przeprowadzono wnikliwych badań na temat zachowania widza, który po raz n-ty doświadcza przyjemności oglądania „1-9-1”. Naukowcy podejrzewają, że może ona powodować efekt znudzenia, a nawet agresję wśród zgromadzonej widowni na mecz piłkarskim.

Do końca też nie wiadomo jakie jest stanowisko Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej (FIFA), która ma prawo zakazać tego typu praktyk. Z nieoficjalnych informacji wynika, że Sepp Blatter ma zamiar podjąć negatywną decyzję w 2013 roku, czyli po Mistrzostwach Europy w Polsce i na Ukrainie!

Musimy się pośpieszyć, gdyż wielkie europejskie kluby już ostrzą sobie zęby na tą nowatorską strategie. Piłkarze słynnej FC Barcelony od kilku miesięcy pieczołowicie ćwiczą ustawienie, które pozwoli im w łatwiejszy sposób osiągać kolejne sukcesy. Jednemu z naszych czytelników udało się nagrać jeden z ich treningów:

A więc do roboty. Taka okazja może się już nie powtórzyć. Oczywiście istnieją plusy i minusy tego ustawienia, lecz w imię patriotyzmu i bezgranicznej miłości do ojczyzny musimy przebrnąć przez wszelkie przeszkody i niedogodności aby osiągnąć sukces. Polska ma szansę po raz pierwszy w historii wygrać Mistrzostwa Europy. Polska jest najważniejsza.

Reklamy

2 Responses to Jak wygrać Euro 2012?

  1. jabtus says:

    Czy ja wiem, wbije się tak 3 ludzi w nich i po taktyce, a cała drużyna będzie gdzieś daleko od brami.

  2. JNK says:

    Dlatego potrzebni są bardzo silni obrońcy 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: