Charyzma niepolityczna

Jednym kandydatem jest Bronisław Komorowski, którego ja osobiście lubię, natomiast uważam, że jest on politykiem drugiego planu, pozbawionym charyzmy.

Joanna Kluzik-Rostkowska

Jestem ciekaw, po co politykom charyzma? Jeśli się nie mylę, to ich zadaniem jest służenie nam, czyli wyborcom. Nie obchodzi mnie kto jaką szopkę odstawia i czy potrafi przemówić bez kartki. Ważne, żeby oprócz gadania robił też coś przydatnego. Zresztą spójrzmy prawdzie w oczy, który polski polityk ma charyzmę? Czy śp. Lech Kaczyński miał tą niezwykłą cechę? Śmiem wątpić. Jednak nie przeszkodziło mu to w zostaniu (po śmierci) wspaniałym politykiem, patriotą i mężem stanu.

Ten to miał charyzmę. A może tylko udawał? (fot. buzzfed.com)

Było wielu charyzmatycznych polityków, którzy nie zawsze dobrze kończyli. W rankingu Pani Kluzik-Rostkowskiej pierwsze miejsce bezapelacyjnie powinien zajmować niejaki Adolf Hitler. Niewątpliwie świetny mówcą, potrafiący porwać tłumy. W dodatku przez 99% życia kawalerem. Konta, o ile się nie mylę, też pewnie nie miał. Podobno lubił koty.

Magiczne słowo „charyzma” powinno raczej iść w parze z artystami, w szczególności z muzykami. Dlatego Piotr Kupicha nie będzie nigdy wielkim piosenkarzem. Nie trzeba pięknie i czysto śpiewać by być legendą. Czy ktoś wyobraża sobie The Rolling Stones bez Micka Jaggera? Fenomen w każdym calu. Barwa? Nie zawstydza ani Toma Waitsa, ani Barry’ego White’a, ani nawet twojego brata. Ma jednak to coś, czego nie ma lider Feel i inne Wydry. Oczywiście istnieli też tacy geniusze jak np. Freddie Mercury, którzy mieli i charyzmę, i wspaniały głos.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: